У своєму виступі єпископ Віктор заявив про те, що більш ніж 12 000 релігійних організацій Української Православної Церкви можуть бути позбавлені можливості ефективно захищати свої права у судах, якщо не буде скасований так званий закон «про перейменування», яким передбачається визнання недійсними статутів релігійних громад УПЦ (МП) в частині назви у випадку відмови змінити їх найменування, як того вимагає зазначений закон.

За його словами, наразі деякі релігійні організації вже стикаються з певними труднощами при внесенні змін у державні реєстри, наявні непоодинокі випадки, коли віруючі не можуть ефективно реалізовувати належні їм юридичні права. Це, за його словами, свідчать про "продовження дискримінаційної політики з боку окремих органів держаної влади стосовно УПЦ, що обмежує права вірян сповідувати свою віру у складі релігійних громад з тією назвою, яка є історичною та юридично закріпленою з 1990 року".

При цьому, каже він, існує загроза повного позбавлення релігійних організацій УПЦ (МП) права на доступ до правосуддя у випадку, якщо положення про часткову недійсність статутів будуть застосовуватися на практиці. "Все це є частиною єдиної політики, яка полегшує рейдерські захоплення храмів УПЦ та провокує насильство, конфлікти і ворожнечу у суспільстві", - передає словам єпископа сайт УПЦ (МП).

Також, за ловами єпископа Віктора, істотною проблемою залишається слабке реагування правоохоронних органів на численні звернення про порушення прав віруючих УПЦ (МП), які часто вимушені вимагати відкриття кримінальних проваджень за фактами порушень їх прав у судовому порядку.

Він запевняє, що "факт неналежного розслідування кримінальних проваджень, порушених за заявами віруючих УПЦ, вже став міжнародно визнаним, про що зовсім нещодавно заявив Комітет з прав людини ООН у своєму рішенні від 11 листопада 2021 року" (насправді в оприлюдненому тексті Комітету ООН говориться не про факти, а про повідомлення від УПЦ (МП). Такі формулювання Комітет висловлює тоді, коли інформація від скаржника не перевірена).

На завершення свого виступу єпископ Віктор закликав міжнародну спільноту і надалі приділяти увагу питанню забезпечення і захисту законних прав вірян УПЦ в Україні, для того, щоб порушення прав і дискримінаційна політика були нарешті припинені.

У форумі, який триватиме до 17 листопада, беруть участь президент Ради з прав людини ООН H.E. Ambassador Ms. Nazhat Shameem Khan, Верховний комісар з прав людини ООН Ms. Michelle Bachelet, представники делегацій держав-учасників ООН, міжнародних правозахисних організацій та ЗМІ.

Нагадаємо, 11 листопада 2021 року Комітет із прав людини ООН на підставі численних повідомлень з боку УПЦ (МП) про факти порушень прав її віруючих виніс рішення, в якому висловив занепокоєння цими повідомленнями. Раніше УПЦ (МП) домагалася в ОБСЄ активніше реагувати на «масові порушення прав вірян», представляючи маніпулятивну інформацію про події в Україні. Також у спільній нараді ОБСЄ та ООН 12 листопада УПЦ (МП) скаржилася на обмеження економічної діяльності в Україні.

Теги: