В інтерв'ю "ВВС News Україна" 16 травня глава ПЦУ митрополит Епіфаній розповів: "Загалом на Священному синоді буде обговорюватися загальний стан справ в нашій церкві і, можливо, буде дана оцінка тим діям, які до цього часу були звершені... Звичайно, що якщо ми керуємося колегіально, то відповідно на Священному синоді будуть розглядатися різні питання, і будуть винесені певні рішення, які стосуються нашої єдності. Бо я як предстоятель, і Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панувала єдність і мир. Ми не будемо нічого робити того, що руйнує нашу єдність".

На заяви Філарета про неофіційні домовленості щодо верховенства його влади в ПЦУ митрополит Епіфаній відповів: "Особисто я перед собором ніяких обіцянок не давав... Протягом півроку велись перемовини, було багато зустрічей і лунали різні пропозиції. Я не був присутній під час усіх перемовин, але на значній частині з них був. Остання домовленність 14 грудня, перед собором, була викладена на папері без моєї присутності. Це була остаточна позиція. Кожен, можливо, думав про своє, але в кінці всі домовленості завершуються чим? Підписанням документів. Тому зараз говорити про те, що хтось комусь десь обіцяв - недоречно".


Також Епіфаній заперечив заяву Філарета, що на минулому засіданні Синоду його хотіли відправити на спокій: "Велися певні дискусії серед архієреїв, які присутні на Священному синоді, щодо його статусу. А саме: пропонували, щоб він керував парафіями в Київській області, а не столиці. Але я наполегливо всіх переконав, що за ті заслуги, які святійший патріарх звершив до цього часу, він повинен залишитися керуючим єпархією міста Києва і мати повагу від новоутвореної церкви. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій - це відверта неправда".

Проте вже після заяв Філарета президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський, який також є заступником голови Комітету ВР з питань культури і духовності, переконував, що "ситуація з Філаретом сама по собі не розсмокчеться", якщо її просто ігнорувати. Експерт вважає, що кращим виходом з ситуації могло би бути рішення Собору ПЦУ почислити Філарета на спокій, поки він не наробив більшої шкоди.

Фото Facebook

Теги: