За словами Філарета, УПЦ КП — церква, незалежна як від Москви, так і Константинополя, та залишається зареєстрованою у державних органах і є юридичною особою, а тому все майно і надалі належить їй. Будь-які посягання ПЦУ на ці храми є рейдерським захопленням, вважає Філарет.

Разом з тим подавати до суду на Православну Церкву України Філарет не збирається, оскільки не довіряє судам. Він додав, що очікує на підтримку громадськості.

Також Філарет створює власний Синод з п'яти єпископів. "Синод є... до нього входять усі архієреї церкви. П'ятеро", - сказав він, додавши, що з часом їхня кількість зросте до 12, як це передбачає статут УПЦ КП.

Йдеться про п'ять єпископів — двох з Росії: Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, і Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії; самого Філарета та щойно поставлених Філаретом у єпископи — Іллю (Зеленського) з Харківщини та архімандрита Андрія (Маруцака) з Києва.

Крім того, Філарет заявив, посилаючись на проросійське видання "Вести", що у листопаді 2018 року тодішній президент Петро Порошенко підписав угоду з Вселенським патріархом Варфоломієм, у якій пообіцяв передати йому в ставропігію (безпосереднє підпорядкування) ряд об'єктів в Україні.

Серед таких об'єктів, за словами Філарета, Андріївська церква, Флорівський та Корецький монастирі, Манявський скит та Успенський храм у Львові. "Поки не будуть передані оці монастирі Вселенському патріарху, Православна церква України повинна платити, внести Вселенському патріарху. З кожної парафії від 4 до 20 тисяч доларів щомісячно", - сказав він і навіть уточнив, що загалом мова йде про 28 мільйонів доларів.

Водночас колишній радник президента України Ростислав Павленко в коментарі "BBC News Україна" спростував заяви Філарета. "Це неправда. Фанар (Вселенський патріархат - ред.) не має ставропігій чи будівель, окрім Андріївської церкви. Ніхто Фанару нічого не сплачує", - сказав Павленко та закликав Філарета "не повторювати російські фейки".

Фото Facebook

Теги: