«Нас турбує, що Синод ПЦУ 27 липня 2019 року створив ліквідаційну комісію з ліквідації та передачі всього майна Київської патріархії Київській митрополії ПЦУ. На якій підставі інша церква повинна передати своє майно, свої фінанси, свої права іншій церкві. Це одне і теж, що прийняти постанову про ліквідацію УПЦ МП і вимагати від неї ліквідації та передачі всього майна до Київської митрополії ПЦУ», - заявив він.

При цьому Філарет назвав УПЦ (Московського Патріархату) «незалежною церквою».

На його переконання, ліквідація УПЦ КП та передача майна до ПЦУ є нібито «втручанням в справи іншої церкви». «До нашої церкви ця постанова про створення ліквідаційної комісії не має ніякого стосунку. Ми не сприймаємо цю комісію, тому що це є порушенням і канонів, і порушенням законів України, тому що порушуються свобода і права людини», - стверджує він.

«Будь-який громадянин має право сповідувати будь-яку віру і належати до будь-якої церкви, до якої він хоче. А нас примушують бути в складі ПЦУ, бути в підпорядкуванні Константинопольського патріархату, а ми не хочемо цього. Ми хочемо мати в Україні свою незалежну самостійну церкву, яка буде служити інтересам і народу, і держави», - наголосив Філарет, який напередодні, 30 липня, просив Мінюст і Зеленського захистити УПЦ КП та продовжити її реєстрацію.

Слід зазначити, що ПЦУ, згідно томосу про автокефалію, є повністю адміністративно-канонічно незалежною Церквою від інших помісних Церков, у тому числі від Константинопольської. Водночас УПЦ (МП) знаходиться в адміністративно-канонічному підпорядкуванні Московському Патріархату, про що свідчить ціла низка пунктів статутів УПЦ (МП) і РПЦ.

Днями ПЦУ роз'яснила порядок ліквідації Патріархій УПЦ КП та УАПЦ.

Теги: