"Ми вже висловили свою позицію, як церква, ще задовго до пандемії. Ми заявили, що церква не проти вакцинування. Якщо це сприяє збереженню людського здоров'я, звичайно, що церква підтримує", – наголосив митрополит.

Водночас він зазначив, що зараз в країні є багато противників вакцинації, це питання обговорювалося в середині церкви, і воно "є викликом для ПЦУ".

"Але ми повинні добре розуміти, що вакцинація не має жодного відношення до віровчення церкви. Дай Бог, щоб ця вакцина призупинила подальше розповсюдження цієї небезпечної хвороби. І ми, як церква, будемо пояснювати, будемо роз'яснювати. Будемо показувати навіть, якщо потрібно, і прикладом", – сказав предстоятель ПЦУ.

Він додав, що особисто зробить щеплення, коли вакцина з'явиться в Україні. "Коли вакцина буде в Україні, будемо ухвалювати відповідне рішення, і напевно, будемо вакцинуватися, для того, аби ця хвиля була призупинена. Ми просили уряд внести священнослужителів до груп ризику, оскільки вони постійно спілкуються із паствою", - сказав Епіфаній.

У 2019 році на тлі спалаху кору та дифтерії в Україні через недостатній відсоток щеплення населення – Православна Церква України підтримала вакцинацію громадян сертифікованими препаратами, волаючи до відповідальності як лікарів, так і пересічних громадян. Того ж року митрополит Епіфаній зустрічався з представниками Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Під час зустрічі глава ПЦУ і медики дійшли згоди, що антивакцинаційні настрої в суспільстві "ґрунтуються на міфах та некомпетентності".

Не тільки ПЦУ, але й інші конфесії підтримують вакцинацію громадян. Зокрема, сайт Церкви адвентистів сьомого дня в Україні опублікував статтю "Чому імунізація зараз важливіша, ніж будь-коли", а греко-католики Херсонщини передали центральній районній лікарні лікарні шприци для вакцинації.

Водночас Почаївська лавра  виступає проти щеплення, а віряни УПЦ (МП) збираються на протести проти «примусової вакцинації». Разом з тим митрополит Лука (Коваленко), керуючий Запорізькою єпархією УПЦ (МП), закликав робити щеплення і не слухати «псевдопастирей».

Нагадаємо, минулого року школярі з сімей віруючих УПЦ (Московського Патріархату) через забобони батьків проти щеплення масово хворіли на кір.


Теги: