"Ваша Всесвятосте! Нам, мирянам Української Православної Церкви, відомо, що в період з 20 по 24 серпня 2021 року Ви плануєте перебувати в Україні. Ми знаємо, що 21 серпня запланована Ваша зустріч з Головою Верховної Ради України. Ми зберемося під стінами українського парламенту для того, щоб розповісти Вам правду про те, що в дійсності відбувається з Православ'ям в Україні. Ми хочемо донести до Вас інформацію про соціальну катастрофу, яку принесли дії експрезидента Петра Порошенка на українську землю.  Ваше рішення про задоволення прохання колишнього Президента України і надання Томосу про автокефалію структурі, іменованої «Православна церква України», призвело до справжніх гонінь на нашу канонічну Українську Православну Церкву під предстоятельством Митрополита Київського і всієї України Онуфрія...", - говориться у запрошенні патріарху Варфоломію.

"Миряни" переконують у "фізичному і моральному насильстві" з боку прихильників ПЦУ, захопленні храмів тощо. "Вважаємо, що Вам надають невірну інформацію про події, що розгортаються в Україні, а тому вимагаємо зустрічі, щоб донести всю правду і знайти вихід з тієї ситуації, в якій опинилася наша Церква", - йдеться у запрошенні.

"Миряни" обіцяють Варфоломію зібрати віруючих з усіх єпархій УПЦ (МП) на зустріч з ним 21 серпня о 9 годині за київським часом на площі біля входу в будівлю Верховної Ради України, де у патріарха вже призначена зустріч з головою парламенту.

На банері анонсу, який миряни поширюють в мережі, значиться: "Молитва за подолання розколу. Зустріч з патріархом Варфоломієм".

Слід зазначити, що до цього часу віряни УПЦ (МП) під проводом свого духовенства поширювали протилежні гасла: "Варфоломей, мы тебя не звали!" і т.п.

"Ми його, справді, не звали, не чекаємо і голосно про то заявили. Але якщо він по своєму упрямству приїде на наше свято, но нарветься на наші молитви...", - пояснює в коментарі до запрошення учасниця флешмобу "Стоп Варфоломей" Наталія Шахова.

У коментарях віряни УПЦ (МП) активно пропонують варіанти зустрічі патріарха. "Забросать его "всесвятость" яйцами и помидорами," проорать три раза "Ганьба" и до свидания. Потому что нефиг с ним сюсюкаться!", - закликає Ігор Рзаєв з Одеської єпархії УПЦ (МП).

Теги: