1 січня 2022 року, після всенічного бдіння напередодні неділі перед Різдвом Христовим, глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій очолив чин наречення клірика Житомирської єпархії архімандрита Олексія (Овсяннікова) у єпископа Джанкойського і Роздольненського.


Чин наречення звершили у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Участь у нареченні також взяли намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр та єпископ Бородянський Марк.

За уставною традицією архімандрит Олексій звернувся до предстоятеля зі Словом при нареченні.

Наступного дня, 2 січня 2022 року, у неділю перед Різдвом Христовим, у цьому ж храмі була звершена архієрейська хіротонія над архімандритом Олексієм (Овсянніковим). Її очолив митрополит Онуфрій у співслужінні намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, керуючого справами митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, архієпископа Гурія (Кузьменка), єпископа Баришівського Віктора, єпископа Білогородського Сильвестра, єпископа Ірпінського Лавра, єпископа Бородянського Марка та єпископа Бишівського Кирила.

При цьому сайт УПЦ (МП) зазначає, що "Чин наречення во єпископа зберігся від давньої практики, згідно з якою кандидат в єпископський сан обирався кліриками та народом, а потім йому про це урочисто об’являли і він давав згоду на рукопокладення".

Зухвалість такого повідомлення на сайті УПЦ (МП) полягає в тому, що поставлення нового єпископа в Крим відбулося без гласного попереднього повідомлення для церковної громадськості. Невідомо навіть коли і ким Олексія (Овсянникова) було обрано на Джанкойську кафедру УПЦ (МП), у публічному доступі відсутні відповідні церковні документи.

Таку практику керівництво УПЦ (МП) демонструє не вперше. Зокрема, у грудні 2019 рку глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій звершив архієрейську хіротонію клірика Сімферопольської єпархії архімандрита Каллініка (Чернишова), намісника Свято-Климентівського Інкерманського чоловічого монастиря   подія викликала суспільний резонанс, оскільки не анонсувалося напередодні і була пов'язана з низкою неоднозначних обставин, зокрема Каллінік відкрито підтримував сепаратистську діяльність в Криму. Таким же негласним шляхом – простим приховуванням журналів Синоду УПЦ (МП) – в Києві у 2018 році було зведено в сан єпископа іншого кримського священнослужителя – архімандрита Нестора (Доненка), що також викликало обурення у церковному середовищі.

Нагадаємо, що 16 листопада 2021 року помер архієрей УПЦ (МП)   митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій (Козолій). Замість нього і був негласно поставлений Олексіій (Овсянніков).

Теги: