Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

28 11 2012   Олександр Никоненко, трансплантолог
Українські

Трансплантація без згоди. Навіть церква схвалює пересадку органів від померлих

Міністерство охорони здоров'я розробляє законопроект, що дозволить використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не написали відмови від цього за життя.

Закон, який ще тільки на стадії розробки, не передбачає, що органи заберуть, не з'ясувавши ставлення до цього у померлої людини. Тому ми пропонуємо такий варіант: кожна повнолітня людина впродовж двох місяців після опублікування закону може подати заяву в лікувальний заклад, в якому лікується, про свою відмову ставати донором. Ця інформація потрапляє в центральний реєстр. Там значитиметься прізвище людини та інші дані. Якщо ж цього не було зроблено, то родичі загиблого можуть написати заяву на ім'я головного лікаря про те, що вони проти, щоб його органи забирали.

Органи померлого використовуватимуть лише тоді, коли консиліум лікарів констатував смерть мозку. Це, фактично, смерть людини. Як священники говорять, душа покинула тіло. Тоді лікарі повідомляють у Центр трансплантації про потенційного донора. Співробітники центру шукають у центральній базі, чи є відмова людини. Якщо її немає — приймається рішення відімкнути труп від системи життєзабезпечення. Якщо в загальному реєстрі знаходять відмову, то ніхто в померлого органи не забере.

Навіть церква схвалює трансплантацію органів від померлої людини, якщо вона при житті була не проти цього. Тим паче, що ми таким чином рятуємо життя. Це — найгуманніший спосіб.

Нині в Україні трансплантація знаходиться в незадовільному стані. За рік виконуємо всього близько 120 пересадок. А потреба тільки в трансплантації нирок — близько тисячі, серця — 800 на рік. А в Росії, Білорусі, Австрії, Німеччині, Італії, Іспанії, Англї ці операції виконуються чи не в повному обсязі від потреби.

Згідно закону про трансплантацію органів 1999 року, лікар повинен запитати у родичів, чи згоден померлий на те, щоб його органи були пожертвувані іншим людям. Лікарю, який рятував того пацієнта, важко і незручно питати в родичів про забір органів. Але родичі у своєму рішенні виражають не стільки думку загиблої людини, скільки власну. Зрозуміло, людині, яка знаходиться в такому важкому трагічному стані, дуже важко вирішити це питання. В більшості випадків вона відмовляє.

Відмову від трупного донорства провокують повідомлення про чорних трансплантологів. Мені самому лячно слухати чи читати, що людину розбирають на органи. А населення це так і сприймає. Не потрібно забувати, що забираючи органи померлого, ми рятуємо чиєсь життя.

Олександр Никоненко, головний трансплантолог Міністерства охорони здоров´я, професор
Джерело: <a href="https://gazeta.ua/articles/medichna-reforma/_transplantaciya-bez-zgodi-navit-cerkva-shvalyue-peresadku-organiv-vid-pomerlih/468755">Gazeta.ua</a>

Теги:


Матеріали за темою
Для того, щоб коментувати матеріали Religion.in.ua, необхідно авторизуватися на сайті за допомогою сервісу F-Connect, який використовує дані вашого профілю в соціальній мережі Facebook . Religion.in.ua використовує тільки ті дані профилю, доступ до яких ви дозволили сайту

Думка редакції не обов'язково збігається з думками користувачів.

2
Татьяна, УПЦ КП [профіль]

козаче, та не перебільшуйте Ви так. кров переливають - і ніхто потім не колупається, звідки в людей потяг одне до одного. чи то кров перелита, чи справді у грудях щось зашкварчало, окрім папіроски. smile до речі. якби воно все було так, як Ви кажете, то у нас між родичами така б любов була органічна... а ні, сваримося як кішки з собаками.
я спокійно ставлюся до трансплантації, але є тут багато кримінальних ризиків. ось це хвилює. бо якщо у мертвої людини можна взяти будь-який орган, то комусь буде вигідно покращити статистику смертності. причому не старими, а молодими трупами.
у нас скоро в поліклініках терапевти примусять писати розписку про заборону трансплантувати свої органи після смерті. отже, перелік тих, хто таку розписку не дав, буде у деяких колах коштувати чималеньку суму. а у терапевтів зарплатня маленька, самі розумієте. а спокуса велика... тому навіть якщо людина не проти трансплантації своїх органів після смерті, то не давши відмови, вона має розуміти, що в нашому кримінальному суспільстві вона стає потенціальною жертвою ДТП.
і питання ще в тому, що органи на трансплантацію вирізати треба швидко. можу здогадуватися, як на практиці буде працювати оте "пішов в реєстр подивився, чи немає відмови". 

1
Козак Мамай [профіль]

1. Перемога матеріалізму: замість переселення душ буде переселення органів. smile

2. Хто вірив у реінкарнацію, тепер буде вірити у трансплантацію. smile

3. З історії мафії: раніше, щоб людина зникла, її тіло заливали бетоном, тепер будуть розбирати на органи і біоматеріали. smile

 

4. Ідея оповідання:

Назва - "Моя люба половинка. Або третинка. Або четвертинка?"

 

Сюжет - Двоє закохуються, одружуються. Згодом чоловік закохується в іншу жінку (а дружина - в іншого чоловіка). Душевні терзання, психологічні питання і дилеми. Та раптом чоловік дізнається, що його дружина має печінку від того самого донора, який дав йому серце. Мало того, його любовниця дивиться на нього очима від того ж таки донора! І питання тепер у нього: чи була в нього любов до дружини і до любовниці, чи це взаємопотяг органів одного донора? (П.С. Якби він ще знав, що у любовника його дружини теж нирки від спільного донора...)

Інформація

Відвідувачі, що знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній новині.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

На Житомирщині священик УПЦ КП перейшов в УПЦ (МП)

josephus

josephus написал:

Щас свобода <...> wink

Відредаговано
адмін

Синод УГКЦ розглядає питання стратегії розвитку церкви

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Вибачте . будь-ласка, мене великого грішника і негідного раба Божого. Ще з минулого 2017 - року мене хвилює одне питання про слова Блажейнійшого перед випускниками Київської дух. семінарії УГКЦ. Їх Блаженство мовили:" Я не бачу святих семинаристів..."       То що, в Блаженнійшого поганий зір, чи над семинаристами(над їхніми головами) не було німбів, чи святих кругів??? Хто мені тупакові це пояснить??? Вибачте! Дякую!

"Война" УПЦ МП. Если можно не щадить младенцев, то по...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Р. С.. Вильям Палмер - професор. Акакое ученое звание у Запорожского митрополита и известного отца-героя православия???

Казаки-разбойники: итоги

josephus

josephus написал:

Автору премию за лучшую серию статей об антицеркви за 2017 год!

Митрополит Онуфрій здійснив візити у Почаївський і Банч...

Onufriy

Onufriy написал:

...здійснив візити у монастирі — Почаївський та Банченський — відомі як оплоти релігійного консерватизму

Швидше - імітаційного консерватизму, та і віри православної теж. Якби Лонгин був консерватором, то не метався б із дивовижною регулярністю поміж засудженням та прощенням КГ  
Щодо Почлаври, то там взагалі анекодт - лавра 
 смиренномудро просить архсобор РПЦ ... більше сатанізмом не займатися  wink
(РПЦ перебуває у «сатанинській» Всесвітній Раді Церков ще якби не з 1961 року...)
Отакий У/РПЦ-консерррватизм, "ррревнительство віри пррравославної" і "мучеництво за Церкву" - страм!

"Война" УПЦ МП. Если можно не щадить младенцев, то по...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Интересно. что скажет на следующее этот ( добрый и умный -ли?) пастырь и его,еше добрее и умнее - ли - Архипастырь Запорожский вместе с отцами своей епархии? В Х!Х веке выдающийся член англиканской Церкви и Оксфордского университета,Вильям Палмер, пожелал присоединится(!) к православной Церкви.Он отправился в РОССИЮ и в ТУРЦИЮ, чтобы изучить современное положение хр-го ВОСТОКА и справится об условиях, при которых он мог бы вступить в общение с ПРАВОСЛАВНЫМИ ВОСТОКА. В ПЕТЕРБУРГЕ и МОСКВЕ ему сказали, что для этого ему достаточно оречься от заблуждений протестантизма перед священником, которыйсовершит затем над ним  Таинство миропомазания.Но в Констатинополе он узнал, что ему придется ВТОРИЧНО подвергнутся КРЕЩЕНИЮ.Так ка он сознавал себя христианином и не усматривал никаких оснований подвергать сомнению действительность своего крещения(вполне признаваемого РПЦ), то то он взглянул на вторичное крещение как на кощунство.С другой стороны,он не мог решится перейти в православие только в РОССИИ, оставаясь язычником (!!!) в глазах греков. Он желал вступить в общение НЕ С НАЦИОНАЛЬНОЮ ЦЕРКОВЬЮ. а с ЦЕРКОВЬЮ ПРАВОСЛАВНОЮ И ВСЕЛЕНСКОЮ... поэтому  ПАЛЬМЕР присоединился к РИМО-КАТОЛИЧЕСКОЙ ЦЕРКВИ. А что уж говорить о монолите и учении ЕДИНОЙ СПАСИТЕЛЬНОЙ ВОСТОЧНОЙ ПРАВОСЛАВНОЙ ЦЕРКВИ наилучше показал недавний т. н. вселенский собор. ОДНА СРАМОТА И БОЛЬШЕ НИЧЕГО.

Трагедия в Запорожье и требование церковного единства

Onufriy

Onufriy написал:

Про євангельські паралелі + 5!! Притча вражаюча і дивовижна
Цитата: Tim
В притче сказано, что ограбленный человек был как мертвый. По ветхозаветным требованиям прикосновение к мертвому телу считалось скверной... А для священства это вообще табу
 
Син Людський засудив виконавців Закону!
Власне - засудив практику використання Закону, як засобу подолання "химери совісті"

Не по-божески, но по-имперски

josephus

josephus написал:

рпц мп дождется того, что было с их "братьями"на Ближнем Востоке после 8 века... 

Православный коммунизм і загибла дитина

josephus

josephus написал:

Все правильно, крім висновка - не "православний комунізм", а комуністиче "православіє", як підрозділ кпсс-кгб

Глава Запорожской обладминистрации встретился с иерарха...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Любовь - выше поста, молитвы. канонов, догматов, чинов . обрядов и т. д..Об этом говорят все большие отцы и учителя  Восточной Православной Церкви .Этот,так званый ОТЕЦ ДУХОВНЫЙ УПЦ МП никогда  не помиловал бы бандита, распятого на кресте.а тем более ,не даровал бы ему вечное Царство!!!А Христос ему первому открыл двери в Царство Божее!!! Думаю этот т.з. пастирь ничего этого не понимает.Думаю, что и не только он один...Боюсь, как бы не вся полнота этой т. з. Церкви, в Которой есть ли любовь. сострадание, милосердие...а я так в Нее верил...

Крещеных в Киевском Патриархате детей ждет скорая смерт...

Onufriy

Onufriy написал:

Про гебівця-сатаніста (продовження) -
Глаголить канонобоязливий Євгєній Молчановь: 
"Ко мне приходят люди, крестившие детей в лжецеркви, и говорят: "Повели ребенка к бабке, а она сказала, что ребенок не крещен". Даже ведьмы признают, что такие дети некрещеные, понимаете?"

Ну якщо жрецтво У/РПЦ вже апелює до авторитету відьом... belay  
Далі кілька геніальних коментарів-висновків на слова жерця Євгєнія:
Младенец сам виноват: не пришел в храм МП, не попросил себя миропомазать. И умудренных опытом ведьм совсем не слушал, в отл. от священника
 
Ведьма, за умеренную плату, также может посоветовать правильного батюшку

Крещеных в Киевском Патриархате детей ждет скорая смерт...

Onufriy

Onufriy написал:

josephus
Та як же у Вас язик повернувся назвати кгбівця-сатаніста - попом?! ("Піп" з грецької - "отець"...)

Таких язичників варто називати якось інакше - тут кілька пропозицій на ваш вибір:
жрець, 
мистагог, дестур, коген, браман, авгур, друїд, корибант, волхв, дроттар, маг, брахман, бонза, гаруспік, феціал, атаурван, фламін, заотар, салія...

Трагедия в Запорожье и требование церковного единства

Tim

Tim написал:

Если уж говорить оевангельских параллелях, то более всего подходит другой эпизод (но тоже с самарянским оттенком).
Уже было сказано о том, что даже если применять акривию к поступку родителей малыша(ах вы, гады, в расколе крестили, покайтесь!!), то родители не иначе как Духом Святым позвали УПЦшного попа. Он отказал. Послали за другим, он оказался тоже УПЦшным, он тоже отказал. Нашёлся лишь тот, от кого нет спасения -ибо спасение от иудеев.

Ничего не напоминает?

То есть мало того,что родители дважды шли в храм УПЦ - иудеи их не прияша в дом свой, во грехах вы все родились и выгнали их.

Если брать за основу притчу Христа о добром самарянине, то приходится признать справедливым тот факт,что приточные священник и левит не просто так плюнули и прошли мимо. В притче сказано, что ограбленный человек был как мертвый. По ветхозаветным требованиям прикосновение к мертвому телу считалось скверной,нечистотой, которую можно снять через определённое лишь время. А для священства это вообще табу.

Может они бы и хотели помочь раненому, но ...но более возлюбили мирскую славу,временную, нежели вечную(так,кажется, в икосе/кондаке на Усекновение звучит о Ироде).

Смотрите,что говорит второй раз этот запорожский неотпеватель: я боюсь! мне страшно. И Бог меня показает и архиерей сана лишит. ©
Слова о Боге тут всёже фигура речи,человек всётаки в семинариях учился и риторику изучал. но вот реальный страх потерять сан и приход...то ли чистая меркантильность, то ли боязнь за правду заступившись всю оставшуюся жизнь работать слесарем(что умеет и кому нужен бывший поп в Украине?) Ответ -ничего и никому!


Но продолжим о притче. Христос никого прямо там не осужает, ибо спасение от иудеев. Но,прошу заметить, всем остальным советует делать так,как делали не иудеи,а именно добрый самарянин.


Не нужно проклятий, нужно тихое но непрестанное выполнение того,на что сии запорожстии клирицы оказались неспособны в силу определённых причин.

Но на это тоже мало кто способен,разве что заштатный Кураев, опальный Драбинко и константинопольские коллеги. им то чего терять?

Прокуратура Запорізької області розслідує дії представн...

dutchak1

dutchak1 написал:

Треба добавити що, крім розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, вони здійснюють моральний терор – погрожують багатьом громадянам України на тому світі лежанням в з розпечених каменів могилах, кипінням в кривавій річці, млінням в спекотній пустелі біля палаючого потоку; кипінням в смолі і якщо хто висунеться — чорти встромляють багри…

Трагедия в Запорожье и требование церковного единства

josephus

josephus написал:

Если УПЦ КП  - "самаряне", тогда канонически-jebanutое рпц - выродки содомо-гоморрские