13 березня 2021 року сайт УПЦ (МП) та дружні йому навколоцерковні ресурси ("СПЖ", соціальні мережі тощо) розмістили новину "Прихильники «ПЦУ» жорстоко побили 63-річного парафіянина УПЦ в Задубрівці на Буковині", в якій прив'язали інцидент до релігійних переконань учасників.

Однак поліція Чернівецькій області повідомила, що конфлікт стався на побутовому ґрунті та не має відношення до релігійної ситуації у селі. “Ми не пов’язуємо це з конфліктом на релігійному ґрунті”, – наголосила речниця ГУНП в Чернівецькій області Діана Козлова в інтерв'ю "Релігійній правді" 17 березня.

Як з’ясувалося, вночі проти 13 березня 63-річний Василь Хащіюк повертався з нічного чергування в церкві повз магазин, поряд з яким власник закладу із друзями розпивали спиртне на честь отримання ним водійських прав. Святковий стіл чоловіки влаштували просто на капоті авто, оскільки Буковина перебуває у червоній карантинній зоні, тому всі заклади зачинені. Вони запропонували дідусеві випити, але той відмовив у такий спосіб, який не сподобався молодикам. Після цього зав’язалася бійка.

Місцева журналістка, яка розслідує конфлікт, пише, що молодики, які напали на чоловіка, до церкви не ходять, хіба що раз на рік і то за традицією – на Великдень.

У ці ж дні, 11 березня 2021 року, "Кременчуцька газета", посилаючись на близький до УПЦ (МП) ютуб-канал "Перший козацький", розмістила публікацію  на захист вірян УПЦ (МП) в Полтавській області " Віруючі УПЦ з Келеберди розповіли, як меценат позбавляє їх храму". Ця ж новина з посиланням на "Перший козацький" була опублікована 11 березня і офіційним сайтом УПЦ (МП).

Проте 16 березня "Кременчуцька газета" опубликовала спростування "Церковні війни на Полтавщині: ситуація щодо передачі храму у Келеберді від УПЦ до ПЦУ", в якому меценат Олександр Мороз докладно розповів про історію будівництва храму і поточну ситуацію. Видання навело "приклади відвертої неправди і перекручування фактів" з боку громади УПЦ (МП). Ресурси УПЦ (МП) проігнорували це спростування.

Нагадаємо, що у 2018 році інформресурси УПЦ (МП) регулярно дезінформували громадськість про церковні конфлікти і підпали храмів. У 2019 році офіційний сайт УПЦ (МП) тричі дезінформував читачів про ставлення Афону до ПЦУ. У липні того ж 2019 року "Центр інформації УПЦ" дезінформував про "повторну канонізацію" святителя  Луки (Войно-Ясенецького) в ПЦУ і Константинополі. У серпні того ж року медіаресурси УПЦ (МП) викривили рішення Грецького Синоду з українського питання, залучивши до своїх союзників богослова-опозиціонера, від якого відмежувалася навіть РПЦ. У тому ж місяці депутат від "Опозиційного блоку", бізнесмен і найбільший меценат УПЦ (МП) Вадим Новинський спотворив статут ПЦУ, приписавши невластиву їй залежність від Константинополя.

 

Теги: