У листі Філарета до Епіфанія говориться, що останній не мав права переводити у своє підпорядкування клірика Київської єпархії протоієрея Олександра Трофимлюка, ректора Київської православної богословської академії ПЦУ, якого Філарет на тлі конфлікту з Епіфанієм заборонив у служінні. Напередодні Епіфаній оголосив недійсними укази Філарета, які той видавав від імені УПЦ КП.

В іншому дописі на колишньому сайті УПЦ КП — "Заяві прес-служби Київської Патріархії щодо висловлювань директора Департаменту у справах релігій та національностей А. В. Юраша" — Андрій Юраш звинувачується у висловлюванні в мережі Фейсбук наступної думки: "начебто почалися рухи, які вносять свідому дезінформацію і мають на меті утворити структуру, непідконтрольну легітимному церковному центру. Якщо ця інформація справді має місце, то виглядає, що у церковного керівництва немає іншого варіанту, як термінове скликання, буквально завтра, надзвичайного Синоду Церкви, і знаходження адекватних відповідей на дії, які можуть зруйнувати церковну єдність".

Цей вислів "прес-служба Київської Патріархії" розцінила таким чином: "Даний заклик є втручанням держави у внутрішні церковні справи, адже порушує свободу та права Церкви. Подібні заяви і висловлювання вносять дезінформацію в українське суспільство та мають деструктивний характер для Української Православної Церкви. Тому закликаємо А. В. Юраша, а також і інших державних службовців, утриматися від подібних висловів, які шкодять Українській Церкві".

Андрій Юраш відреагував на заяву наступним коментарем від 30 травня: "... Втручання - це прямі накази чи вказівки. У моєму випадку - була лише порада людини, яка вже 30 років прямо дотична до церковних питань і справ. Тому «дезінформацією», яка має «деструктивний характер», є якраз не мій допис-роздум, а ця «заява». Друге. Вже всоте на всіх рівнях, у т.ч. й офіційною заявою Міністерства культури, й вчорашнім указом Предстоятеля УПЦ (ПЦУ) було підкреслено, що такої Церкви, як УПЦ КП не існує де-факто від 15 грудня минулого року, а де-юре від 30 січня цього року. Тому неіснуючою в будь-якій площині є й сама «прес-служба Київської Патріархії», а також де-факто не вартими серйозної уваги є й будь-які заяви такої віртуальної, неіснуючоі прес-служби Церкви..."

Напередодні, 28 травня, на сайті колишньої УПЦ КП з'явився передрук допису з Фейсбук-сторінки митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа (Шибаєва), колишнього ієрарха УПЦ КП з Росії, який 14 травня брав участь у зустрічі, скликаній Філаретом на противагу Епіфанію. У цьому дописі Іоасаф висловив "категоричну незгоду" з рішеннями Синоду ПЦУ від 24 травня про поставлення нового єпископа — Епіфанія (Дімітріу) — для грекомовних вірян ПЦУ, а також про поминання в церквах ПЦУ за богослужінням лише предстоятеля Церкви і місцевого архієрея. Іоасаф хотів, щоб у всіх церквах обов'язково поминали і Філарета.

Фото Facebook

Теги: