Протоієрей Олександр Бахов зазначив, що згідно з Конституцією України, громадяни України якими і є віруючі УПЦ (МП), мають право на мирні зібрання (ст. 39), а також на свободу думки та слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (ст. 34). І тому, стверджує він, зокрема молитовне зібрання віруючих в Маріїнському парку відбувалося відповідно до Конституції України.

«Крім того, віруючі УПЦ намагаються донести як патріарху Варфоломію, так і керівництву країни, що вони існують! Офіційна статистика держави і численні хресні ходи, які відбувалися цього літа в різних частинах нашої країни показують, що віруючих УПЦ багато, набагато більше, ніж у «ПЦУ», і вони реальні люди на відміну від статистки «ПЦУ»», – цитує сайт УПЦ (МП) священника.

Він звернув увагу, що після «томосу Варфоломія», ні віруючі, ні священнослужителі УПЦ нікуди не поділися. «Більш того, вони не бажають входити до складу новоствореної «ПЦУ». Тоді їх вирішили силою і обманом туди загнати. Таємна перереєстрація релігійних громад, силові захоплення храмів, дискримінація за приналежність до УПЦ, ці та багато інших порушень прав віруючих, спонукають людей виходити на молитовні стояння і хресні ходи, щоб донести про ці проблеми», – сказав голова юрвідділу УПЦ.

Він зазначив, що «Варфоломій чомусь ганебно уникає зустрічі з людьми, яких він вважає своєю паствою, ховаючись за ширмою канонічної традиції». «Мені здається, що Євангельська традиція набагато вище канонічної традиції. Якщо взявся лікувати, так лікуй, хороший лікар завжди стежить за результатами свого лікування», – резюмував протоієрей Олександр Бахов.

Остання заява о. Олександра Бахова виглядає не зовсім зрозумілою, адже УПЦ (МП) протягом всього часу – від дня запрошення Вселенського патріарха Варфоломія предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм і президентом України Володимиром Зеленським – регулярно робила заяви проти візиту патріарха в Україну і попереджувала, що не буде з ним зустрічатися. Зокрема, 24 серпня, в день Незалежності України, держава виконала ультиматум УПЦ (МП): українські очільники церков і держави звершили молитву в Софій Київській без Вселенського патріарха. Так само віряни УПЦ (МП), підтримані церковним керівництвом, робили акції під гаслом "Варфоломій, ми тебе не звали", а архієпископ Іона (Черепанов), настоятель Свято-Троїцького Іонинського монастиря , голова Синодального відділу у справах молоді УПЦ (МП), навіть зловтішався можливим погіршенням здоров'я патріарха Варфоломія.

Відповідно, ніяких зустрічей з представниками УПЦ (МП) у патріарха Варфоломія не передбачалось.

Слід також зазначити, що офіційний сайт УПЦ (МП) в новині про заяву голови Юридичного відділу двічі зневажливо називає предстоятеля Константинопольської Православної Церкви "главою Фанару" (Фанар – це район у Стамбулі).

Теги: