У звіті РНБО продемонстровано, як за допомогою мережі засобів масової комунікації, зокрема, у соціальних мережах та месенджерах, поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації. Акцентована увага на популярних нібито українських політичних Telegram каналах, що пов’язані із РФ, які просувають деструктивні наративи за допомогою як публікацій, так і ботів у коментарях до них.

Зокрема, помічена антивакцинаторська кампанія з боку УПЦ (МП). Наприклад, 19 жовтня віряни і священники цієї конфесії організували мітинг під будівлею Верховної Ради, куди принесли плакати з гаслами "Вакцинація вбиває", "Ні медичним експериментам. Захистимо наших дітей", "Вирусы не существуют..." тощо.

Нагадаємо, днями головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що з УПЦ (МП) "досить складно працювати". Крім того, відомий імунолог і народний депутат України розкритикували конфесії, які поширюють фейки про вакцинацію. Серед них також називалася УПЦ (МП).

З початку 2021 року УПЦ (МП) схиляла вірян до відмови від щеплень або до настороженого ставлення до них, використовуючи фейки про вакцини. У цьому ж році ця Церква розгорнула кампанію проти «примусової вакцинації».

Водночас РПЦ в Росії, навпаки, лояльно ставиться до вакцинації та зазначає, що щеплення не є гріхом. Крім того, лютому 2021 року була оприлюднена подібна заява Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій - до складу цієї організації входить і УПЦ (МП).

Теги: