За його словами, на сьогодні близько 30 проблемних територіальних громад, які потребують більшої уваги з точки зору епідемічного спостереження або протиепідемічних заходів. Головний санітарний лікар зазначив, що перш за все, спалахи відбуваються на великих підприємствах з нещепленим персоналом або ігноруванням карантинних заходів.

“Друга велика проблема на рівні громад – локальні релігійні лідери, які активно виступають проти вакцинації. Роз’яснення та активна комунікація з людьми не спрацьовують, і майже вся громада або не хоче вакцинуватися, або повністю ігнорує заходи профілактики”, – зазначив Ігор Кузін.

Він підкреслив, що МОЗ працює з релігійними організаціями, і Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій підтримує всі заходи з вакцинації.

“Певні проблеми з точки зору комунікації ми спостерігаємо з боку УПЦ МП (Російська Православна Церква в Україні – ред.), з якою досить складно працювати. Треба відзначити, що антивакцинальні настрої зазвичай не викликані великими церквами. Це або якісь локальні церкви, або, по суті, особиста думка локальних лідерів”, – додав Кузін.

Нагадаємо, що недавно відомий імунолог і народний депутат розкритикували конфесії, які поширюють фейки про вакцинацію. Серед них також називалася УПЦ (МП). З початку 2021 року УПЦ (МП) схиляла вірян до відмови від щеплень або до настороженого ставлення до них, використовуючи фейки про вакцини. У цьому ж році ця Церква розгорнула кампанію проти «примусової вакцинації». Днями віряни і священники УПЦ (МП) біля парламенту та КМДА масово протестували проти вакцинації.

Водночас в УГКЦ, за словами митрополита Володимира Війтишина, «серед духовенства досить високі показники вакцинації». Церква п'ятидесятників днями також закликала довіряти лікарям і робити вакцинацію добровільно. А єврейський медичний центр у Дніпрі вакцинував понад 30 000 чоловік за два місяці.

Фото gordonua.com

Теги: