"Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна в інтерв’ю естонському виданню Postimees звинуватила Українську Православну Церкву (називаючи її РПЦ) у поширенні пропаганди. При цьому високопоставлена чиновниця не навела жодних фактів та сама вдалася до маніпуляцій, налаштовуючи таким чином громадськість проти найбільшої конфесії в Україні, брутально розпалюючи релігійну ворожнечу", - пише сайт УПЦ (МП).

"Вона заявила, що Росія, в якості своїх інструментів в Україні використовує Російську православну церкву (саме так, попри юридично закріплену назву, чиновниця воліє називати Українську Православну Церкву)", - зазначається на сайті УПЦ (МП).

Провідний інформаційний ресурс УПЦ (МП) продовжує: "«Крім того, вони використовують Російську православну церкву для поширення своєї пропаганди», — сказала вона. Намагаючись обґрунтувати свої домисли, ця пані розповіла, що чула, нібито один із православних священиків розповів своїй пастві, що вакцина від Covid-19 була розроблена Біллом Гейтсом для введення мікрочіпів. Хто цей священик, і чи вся УПЦ дотримується саме такої позиції, Юлія Лапутіна уточнити не забажала за потрібне. На основі цього міністерка робить узагальнення: «І ми бачимо тут всеохоплюючу закономірність у пропаганді. Анти-НАТО, анти-вакцинування, анти-ЄС та лібералізація візового режиму — це питання, у яких Росія мобілізує певну частину суспільства»".

Сайт УПЦ (МП) зазначає, що Лапутіна "вже неодноразово відзначилася своїми опусами з образливими змістами щодо вірян УПЦ, розмірковуючи на теми, щодо яких не має жодної компетенції".

Слід зазначити, що УПЦ (МП) за своїм статутом є частиною РПЦ. Раніше, 1 листопада, УПЦ (МП) так само звинуватила головного санлікаря України Ігоря Кузіна, який згадував УПЦ (МП) як проблемну конфесію у ставленні до вакцинації. При цьому сам офіційний сайт УПЦ (МП) з початку 2021 року схиляв вірян до відмови від щеплень або до настороженого ставлення до них, використовуючи фейки про вакцини. У цьому ж році УПЦ (МП) розгорнула кампанію проти «примусової вакцинації».

Теги: