Присутні встигли і відсвяткувати і попрацювати. Результати насиченого дня: звіт голови СХПУ Костянтина Шаповалова про здійснену роботу, обрання нового голови та ради СХПУ, святковий концерт, привітання, вручення ювілейних медалей членам Спілки.

На 10-річчя СХПУ та чергову звітно-виборчу конференцію завітали 47 членів організації. Зі словом привітання серед інших виступили відомі навіть за межами християнської літературної спільноти Максим Рильський-молодший, онук Максима Тадейовича Рильського, та правнучка Івана Франка, поетеса і музикант Олеся Франко.

Крокуємо вперед. 10-річчя Спілки християнських письменників України

Член СХПУ протоієрей Євген Заплетнюк зачитав привітання Предстоятеля УПЦ КП, патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, в якому владика побажав членам Спілки натхнення від Духа Святого та благословення.

— Зустрічі членів СХПУ завжди стимулюють ставити запитання собі, наскільки ти християнин і наскільки ти християнський письменник, наскільки ти живеш інтересами Спілки. Бажаю, щоб і ця зустріч спонукала до подальшої праці над собою та стимулювала впевненість у тому, що ми на правильному шляху, — додав від себе протоієрей.

Основними пунктами порядку денного робочої частини заходу став звіт діючого голови організації Костянтина Шаповалова про діяльність СХПУ за останні 5 років, виступи делегатів осередків, привітання з річницею, подання заявок на новий термін головування та, власне, голосування за нового голову Спілки.

Присутні одностайно проголосували за Костянтина Шаповалова, який вже 10 років очолює Спілку. У бесіді з журналістами письменники неодноразово відзначали, що на сьогодні не бачать іншої альтернативи на цій посаді, задоволені його баченням і, головне, плідною діяльністю СХПУ під його керівництвом.

Крокуємо вперед. 10-річчя Спілки християнських письменників України

Одразу після переобрання на третій строк головування Костянтин Шаповалов оголосив про призупинення опитування та нагородження у номінації «Людина року в українському християнстві». На кошти, що раніше виділялись на проведення цього заходу, голова планує ввести літературну християнську премію:

— Одна з основних цілей цієї номінації – встановлення діалогу між християнськими конфесіями в Україні, - досягнута. На вивільнені кошти, хоч вони і невеликі, пропоную ввести літературну премію, яка щорічно присуджуватиметься певному лауреату. Кандидатів у лауреати подаватимуть голови осередків. Це поки що пропозиція, деталі ми пропишемо у спеціальному положенні, — пояснив Костянтин Андрійович.

З нагоди 10-ї річниці новообраний голова нагородив ювілейними медалями «СХПУ 10 років» усіх делегатів, що прибули на конференцію. Окрім цього, деякі члени Спілки отримали особливі відзнаки: Євгеній Окатий – медаль «За труди і досягнення»; Надія Кривич, Олександр Котляков та Марія Звіришин – медаль «За духовне відродження України»; Олена Несміян та Юрій Вавринюк – орден «Нестор літописець»; Олександр Бєлєнький та Лариса Котлякова – орден «Кирило та Мефодій» ІІ ступіня; Данило Буз та Світлана Шаповалова – орден «500 років Реформації».

За рішенням вищого керівного органу Ради СХП самого Костянтина Шаповалова було нагороджено орденом «500 років Реформації» за багаторічну плідну церковну і громадську діяльність.

Крокуємо вперед. 10-річчя Спілки християнських письменників України

Під час концертної частини заходу виступила поетеса Олена Несміян, композитор та виконавець Олег Кирилков, поет та журналіст Гнат Меренков, що зіграв кілька композицій на сопілці, а також музичний колектив «Територія світла».

Деталі заходу будуть висвітлені незабаром у відео-репортажі.

Ольга Лепська

Теги: