31 08 2020 Беседовал Игнат Меренков
Пастор Сергей Косяк: «Страшнее всего, когда люди сталкиваются не лбами, а нимбами»
Окончание интервью. Начало см. тут
У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь
31 08 2020 Беседовал Игнат Меренков
Окончание интервью. Начало см. тут
31 08 2020 Беседовал Игнат Меренков
Пастор евангельской церкви «Ассамблея Божья» Сергей Косяк — один из организаторов межконфессионального молитвенного марафона за мир в Украине в Донецке (2014 год), волонтер, автор книги «Донбасс, которого ты не знал. Дневник священника» (2018 год). В этом интервью он делится своими мыслями о том, нужна ли украинским протестантам обновленная социальная доктрина и что нужно для ее появления. Без нее, на взгляд пастора Сергея, влияние протестантов на общество будет минимальным, однако такая доктрина требует консолидации усилий и взаимопонимания всех категорий верующих, включая функционеров, активистов и богословов, причем в межконфессиональном масштабе. Для полноценного влияния на общество необходимо глубокое понимание принципов Реформации самими протестантами и отстаивание более широкого спектра ценностей, не только семейных, когда чуть ли не единственным оппонентом христианских активистов выступают представители ЛГБТ-движения. Защищая достоинство человека и воплощая принципы Царства Божьего на земле, церковь в отношениях с властью, по убеждению пастора, должна проявлять решительность Иоанна Крестителя.
6 11 2019
Продовження розмови Кирила Караченцева, ведучого програми "Ultima cena" на каналі "Ісландія", та Юрія Чорноморця, професора Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктора філософських наук, про новітню теологію. Початок розмови див. у перередній публікації «Чим займається новітня теологія?».
6 11 2019
25 жовтня 2019 р. на українському каналі "Ісландія" в програмі "Ultima cena", яка присвячена релігіям у сучасному світі, відбулася розмова Кирила Караченцева, ведучого програми, і Юрія Чорноморця, професора Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктора філософських наук, про новітню теологію; про те, чим вона займається; про актуальні проблеми сучасних теологічних досліджень; про те, як теологія існує в Україні; про можливі перспективи її розвитку. Пропонуємо текстовий варіант розмови.
17 09 2019 Спілкувався Олексій Гордєєв
Ґлен Скорджі, який отримав ступінь доктора філософії (Ph.D.) у 1986 році в шотландському Університеті Сент-Ендрюса (Велика Британія), вже тричі встиг побувати в Україні. Як він каже, «я хочу бути максимально корисним там, де є, у різних країнах, здебільшого – в Азії, однак це більше виняток з цього “азійського правила”». Будучи експертом з систематичного й історичного богослов’я та етики, Ґлен викладає в Україні як visiting professor на запрошення Християнського центру «Реаліс».
9 09 2019 Бесідував Віталій Хромець
27 серпня 2019 р. гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на «Світлому Радіо “Еммануїл”» (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, був директор освітніх програм фонду "Місія Євразія" (Mission Eurasia Field Ministries) Денис Гореньков.
2 09 2019 Бесідував Віталій Хромець
20 серпня 2019 р. гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Еммануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, був В’ячеслав Горшков, релігієзнавець, аспірант кафедри релігієзнавства та богослов’я НПУ ім. М.П. Драгоманова, біблеїст і багатолітній православний місіонер.
27 08 2019 Бесідував Віталій Хромець
Що таке християнське служіння і яке місце освіти в цьому служінні. Про це 13 серпня 2019 р. на "Світлому Радіо "Еммануїл" відбулася розмова з Юлією Ніколайчук, яка вже понад 18 років присвятила християнському служінню серед студентів. Юлія вивчала фізику і математику в Житомирському педагогічному університеті ім. І. Франка, у свої студентські роки, ще на першому курсі, вона повірила в Бога і почала активно відвідувати церкву. Сьогодні Юлія Ніколайчук – виконавчий директор «ССХ Україна» («Співдружність студентів-християн – Україна»).
19 08 2019 Бесідував Віталій Хромець
Яке місце християнства у формуванні концепту гідності людини; яким чином освіта впливає на усвідомленні важливості гідності людини і чому освіта повинна культивувати й формувати людину, яка має гідність та яка шанує гідність іншої людини — на ці питання дає відповіді соціальний працівник Беранжер Савелієфф (Франція), яка була учасницею XVII Київського літнього богословського інституту, а 30 липня 2019 р. стала гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Еммануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром.
16 08 2019 Бесідував Віталій Хромець
Протоієрей Олександр Чорней — настоятель церкви святителя Інокентія Херсонського у місті Херсон Херсонської єпархії УПЦ (МП), фасилітатор, медіатор, кризовий консультант, засновник освітнього проекту «Старець он-лайн». Разом зі своїм батьком, протоієреєм Димитрієм Чорнеєм, він також багато років здійснює місію в херсонських колоніях для засуджених. Проте розмова з о. Олександром більш широка — про неконфліктну комунікацію, про навчання як взаємообмін досвідами, про проблеми самопізнання...
12 08 2019 Віталій Хромець
У секулярному суспільстві ще існують стійкі стереотипи про богословську освіту, що це атавізм та пережиток. Натомість богослов’я продовжує відігравати важливу роль у самоусвідомленні Церкви. Якою і для кого має бути сучасна богословська освіта? Про це — бесіда з відомим українським православним богословом, професором Університету Лойоли Мерімаунт (Лос-Анджелес), архімандритом Кирилом (Говоруном).
25 07 2019 Бесідував Віталій Хромець
9 липня 2019 р. гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Емануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, була Яна Рожнятовська, координатор проекту "Об'єднуючи людей заради миру" та засновниця Школи інтелектуального розвитку. Говорили про освіту та пошук себе.
10 07 2019 Бесідував Віталій Хромець
18 червня 2019 р. гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Емануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, був протоієрей Андрій Шиманович, магістр богослов’я, настоятель храму на честь свв. рівноап. Кирила і Мефодія (Православна Церква України) при Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Отець Андрій є випускником цього університету, а також Київської духовної семінарії і академії УПЦ (Московського Патріархату). У свій час він був керівником Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), а зараз є активним місіонером у Черкаській єпархії ПЦУ.
3 07 2019 Бесідував Віталій Хромець
11 червня 2019 р. гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Емануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, був Роман Небожук, священик УГКЦ, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ).
4 06 2019 Бесідував Віталій Хромець
21 травня гостем програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Емануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, був Володимир Картаєв, викладач Університету теології "Зоє" (Київ), експерт Несторівського центру. Говорили про принципи та зміст біблійної освіти. В текстовому варіанті інтерв’ю пропонуємо цікаві моменти, які пролунали у програмі.
23 05 2019 Бесідував Віталій Хромець
В межах програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Емануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, до студії запрошують гостей для розмови про освіту, про її сутність, тенденції та головні виклики в освітній сфері в Україні та загалом у світі. Ведучий програми - директор Несторівського центру, кандидат філософських наук Віталій Хромець. 14 травня 2019 року гостем програми став Віктор Шевчук, декан Київської богословської семінарії “Благодать та Істина” при Всеукраїнському Союзі церков християн віри євангельської п'ятидесятників. В програмі говорили про біблійне розуміння освіти. У текстовому варіанті інтерв’ю пропонуємо цікаві моменти, які пролунали у першому випуску програми “Наша освіта”.
20 03 2019 Запитання ставив Олег Литвиненко
Микола Крижановський, пастор адвентистської української громади у Варшаві, розповідає про те, як організоване життя його вірян у Польщі, з якими труднощами вони стикаються і як їх долають.
19 03 2019 Запитання ставила Алла Шумило
Альона Лічман, наставниця дітей-сиріт з Вінниці, розповідає про свою діяльність, а також співробітництво з волонтерами різних конфесій України.
19 03 2019 Вопросы задавал Николай Ковжогин, бакалаврант богословия
Рассказывает руководитель христианского образовательного центра «Реалис» Сергей Тимченко, доктор философии (PhD). Название центра расшифровывается как REALIS (Research, Education, and Light), то есть «Реальность: исследование, образование и свет [Божьей истины]».
14 03 2019 Вопросы задавала Светлана Козаченко-Криштальская
Валерий Короп — автор многих хитов христианской эстрады: «Другая страна», «Славьте Господа, ибо Он благ», «Я знаю Бога живого»… Это интервью взято в Стокгольме, Швеция, 2 февраля 2019 года. 13 февраля Валерия не стало. После себя он оставил память как певец, исполнитель и композитор, написавший более четырехсот песен, составил 30 авторских альбомов, из них два — инструментальных.
28 02 2019 Беседовал Максим Балаклицкий
Денис Бородюк является депутатом Радичевского сельсовета Черниговской области и одновременно членом Церкви адвентистов седьмого дня. Народный избранник рассказывает о том, с какими трудностями он сталкивается и как христианские заповеди помогают ему в принятии решений.
23 01 2019 Записав Олексій Гордєєв
Кенелл Туріян (Kenell J. Touryan) – непересічний вірменсько-американський науковець, який впродовж останніх 40 років займався аерофізикою і альтернативною енергетикою. Маючи фундамент у вигляді бакалавра та магістра наук в Університеті Південної Каліфорнії та Ph.D. у механіці та аерокосмічних науках в Принстонському університеті, став автором понад 90 публікацій у наукових журналах та власником кількох патентів. Вже у іпостасі філософа написав книгу про взаємини релігії та науки “Мотузок, сплетений з багатьох ниток: заснована на доводах оцінка претензій християнства на істину” (“A Cord of Multiple Strands: An Evidence-Based Assessment of Christian Truth Claims”; 2011).
22 09 2018 Бесіду вів Гнат Мєрєнков
Навесні і влітку цього року соцмережі вибухали обговоренням християнської просімейної активності в Україні, особливо протестних акцій і пов’язаних з ними конфліктів. Неоднозначно оцінювали таку активність і деякі експерти, вбачаючи у виступах християн проти пропаганди «гендерної ідеології» (словосполучення, яке використовують просімейні активісти) чи то занадто негативний підтекст, чи надмірну заполітизованість, чи недоречний союз з право-радикалами, підтримку тоталітарних ідей, чи фундаменталізм у значенні «нетерпимість до інших», або як мінімум несвідому участь у чужих політичних іграх. Що саме керує просімейними активістами, особливо з числа протестантів, євангельських християн — ми попросили розповісти журналіста, громадського діяча, голову громадянського руху «Всі разом!» Руслана Кухарчука, діяльність якого навіть у християнських колах викликає суперечливі оцінки.
20 05 2018 Роман Шевчук, Олексій Мурга
Розповідає Віктор Балух, декан філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України. 2017 року він виступив співавтором книги “Реформаційні ідеї на українських землях XVI-XVII ст. (100 протестантських діячів)”.
13 11 2017 Підготували Оксана Соловйова, Гнат Мєрєнков
Я корінний лучанин, народився у Луцьку. За освітою історик, магістр історії. Закінчив Волинський державний університет (зараз це Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки), історичний факультет. Темою моєї магістерської роботи були «Відносини радянської влади і протестантів на Волині в 40-х — 50-х рр.». Коли радянська влада після Другої світової війни прийшла на Волинь, утворила відповідальні органи, які мали контролювати протестантські церкви, намагалася їх розділити, побороти, контролювати. Мене ця тема цікавила.
Римо-католицького священника на Миколаївщині пограбували і шантажують
На Львівщині священник УГКЦ навчив парафіян шити й віднадив від пияцтва
Адвентисти та Дитячий фонд ООН покращили водопостачання для 1240 жителів Донеччини
Ченці ПЦУ відзначені телеканалом ТСН за «мужність, милосердя, самопожертву»
Паломництво хасидів до Гадяча відбулося в особливих умовах
Митрополит ПЦУ звершив у Сімферополі літургію і велике освячення води
Мусульмани України провели VII надзвичайний З'їзд
Міноборони: 70% військових – віряни ПЦУ, 10% – УПЦ (МП), 7% – УГКЦ...
В церкві УГКЦ прогримів вибух: є постраждалий
У Польщі знайшли 1000-річний скарб київської княжни Марії
Греко-католики Хмельницького будують соціальний центр підтримки дітей з обмеженими можливостями
У Запоріжжі невідомі з ножем напали на двох священнослужителів УПЦ (МП)
Медики й церква нагадали про ризик масових купань на Водохреще
Глава УГКЦ назвав три основні духовні рани українського суспільства
П'ятидесятники обговорили жіноче служіння на Львівщині
Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки
Ієромонах Микита Пантократорський
Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин
Іван Рігер, Олексій Лук’янов
Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине
Александр Марченко, Ирина Демидова и др.
Афанасий Гассиев. Возвращение из Киева на родину
Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия
Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах
Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия
Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору
dutchak1
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
MichaelWeP
MichaelWeP написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
RobertMus
RobertMus написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
Allannug
Allannug написал:
При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
CharlesWasia
CharlesWasia написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
FrankTarp
FrankTarp написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
Jamesmum
Jamesmum написал:
Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...
Філософ
Філософ написал:
Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...
dima222
dima222 написал:
«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...
dima222
dima222 написал:
Київська громада УПЦ (МП) перейшла в РПЦЗ
dima222
dima222 написал:
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.