Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Історія
Принципиальность и гибкость в раннехристианской Традиции

8 02 2022   Архимандрит Феогност Пушков, кандидат богословия Публікації, Історія

Принципиальность и гибкость в раннехристианской Традиции

«Все языческие боги были древними и почтенными существами: нельзя было даже вспомнить, когда им начали поклоняться. О Боге христиан, напротив, еще недавно ничего не было слышно; его почитатели утверждали, что он лишь совсем недавно явился на землю, чтобы создать новую религию. У всех остальных богов был свой народ: у Зевса – греки, у Исиды – египтяне, у Яхве – иудеи, у Митры – персы. Только у Христа не было ни своего народа, ни своего языка: Ему равно поклонялись и финикияне, и иудеи, и греки, и римляне – люди, отвернувшиеся от отеческих богов. Вот почему христианство раздражало: это была религия без традиций, без страны, без языка – религия, проникавшая повсюду»[1].

Вот так определяет феномен нашей религии советский академик Каждан. Можно к этому добавить, что Царем своего Вечного Царства христиане называли Иисуса – иудея, распятого римской властью «по политической статье».

Голокост і Свідки Єгови: пам

27 01 2022   Юлія Мельничук Публікації, Історія

Голокост і Свідки Єгови: пам'ять, гідність, справедливість

27 січня є Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Ця символічна дата присвячена вшануванню мільйонів тих, хто загинув від нещадного терору нацистського режиму, який втілював свою жорстоку ідеологію. Проте мало кому відомо, що серед жертв нацистів були і тисячі Свідків Єгови, які зазнали таких переслідувань через свою християнську віру.

Екуменічне пробудження УГКЦ? (Закінчення)

16 12 2021   Микола Крокош Публікації, Богослов'я, Історія

Екуменічне пробудження УГКЦ? (Закінчення)

Закінчення. Початок див. тут

Екуменічне пробудження УГКЦ?

16 12 2021   Микола Крокош Публікації, Богослов'я, Історія

Екуменічне пробудження УГКЦ?

І не вливають вина молодого в старі бурдюки, а то бурдюки розірвуться, і вино розіллється, і бурдюки пропадуть; а вливають вино молоде до нових бурдюків, і одне й друге збережено буде(Мт 9,19)

Каноническая ничтожность решений Синода РПЦ по клирикам и приходам Александрийского Патриархата

9 11 2021   Архимандрит Феогност (Пушков), священник Луганской епархии УПЦ (МП), кандидат богословия Публікації, Аналітика, Історія

Каноническая ничтожность решений Синода РПЦ по клирикам и приходам Александрийского Патриархата

Признаком здоровья человеческого общества является умение членов общества адекватно рефлексовать на критику тех или иных массовых тенденций. Если критик и масса слышат друг друга – это нормально. Но если в ответ на критику следует массовый психоз или агрессия, то перед нами безусловно нездоровая среда. В современном мире все меньше и меньше диалога между разными группами, слоями общества. Люди теряют умение слушать друг друга. И эта болезнь переходит и в церковную среду. Главы Поместных Церквей демонстрируют «позу глухаря», токующего свою песню. И глава Московского Патриархата в этом «хоре глухарей» занимает видное место.

Лука Войно-Ясенецький: святий єпископ і хірург

10 09 2021   Володимир Мельник Публікації, Історія

Лука Войно-Ясенецький: святий єпископ і хірург

У червні 2021 року сповнилася 60-та річниця від дня смерті неповторної особистості в історії Церкви і людства – видатного хірурга, професора, доктора медицини, автора 55 наукових праць з хірургії, фізіології та анатомії, єпископа-сповідника віри, чиї проповіді були зібрані в 12 томах, лікаря душ і тіл – святителя Луки Войно-Ясенецького (Валентин Феліксович Войно-Ясенецький), архієпископа Сімферопольського і Кримського. За свої успіхи в медицині і як першовідкривач в хірургічному лікуванні гнійних ран, свт. Лука, без сумніву, сьогодні отримав би Нобелівську премію. Та своїм життям і діяльністю Лука вже заслужив найвище визнання – канонізацію Православною Церквою.

Ольга Шуміліна: «Шукаючи Березовського, можна було знайти Бортнянського»

12 08 2021 Публікації, Інтерв'ю, Історія

Ольга Шуміліна: «Шукаючи Березовського, можна було знайти Бортнянського»

В Івано-Франківську продовжують реалізовувати проєкт «Невідомий Бортнянський». Франківський хор «Воскресіння» якраз працює над створенням музичних фільмів про життя і творчість композитора Дмитра Бортнянського. Родзинкою кожної з відеоробіт стане те, що в них звучатимуть раніше невідомі хорові концерти українського генія.

 

Забутий фотомитець: Сергій Чередниченко

8 07 2021   Тарас Маменко, пров. інженер Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України Публікації, Історія

Забутий фотомитець: Сергій Чередниченко

В нашій країні дуже часто людина, митець є невідомою, якщо не потрапила у щасливі умови. Якщо він жив до епохи тотальної інтернетизації, його доробок зберігся лише у паперових архівах – людина, яка творила, здобувала перемоги на світових конкурсах, яку шанували видатні релігійні і світські діячі – ніби зникає. Привід згадати про це – роковини передчасної смерті видатного українського митця Сергія Чередниченка (14.09.1962-20.06.2015).

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа  для об’єднання розділених християн. Частина І

29 03 2021   Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos) Публікації, Богослов'я, Аналітика, Історія

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина І

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Його спільне офіційне визнання Восьмим Святим Вселенським Собором з боку Римо-Католицької і Православної Церков

Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки

13 01 2021   Ієромонах Микита Пантократорський Публікації, Аналітика, Історія

Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки

Один із доказів, який сьогодні Церква Росії використовує для ствердження того, що Церква України входила до її юрисдикції, починаючи з XVII ст. і далі [впродовж наступних століть], є саме всеправославна церковна свідомість. Згідно з нею, всі ці роки загальноприйнятим було [уявлення], це стосувалося навіть Вселенської Патріархії, що Україна належить до юрисдикції Патріархату Росії. Однак це неправда. Історія та церковні акти нам свідчать про інше.

Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин

17 11 2020   Іван Рігер, Олексій Лук’янов Публікації, Офіційно, Історія

Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин

12 листопада 2020 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс три рішення щодо України та став на бік постраждалих від злочинів ненависті. Детально проаналізувавши національне законодавство, ЄСПЛ наголосив, що такі злочини потребують особливої уваги та дій з боку уряду.

Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине

23 09 2020   Александр Марченко, Ирина Демидова и др. Публікації, Історія

Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине

История Свято-Духовского скита УПЦ в Киеве на Троещине, расположенного на ул. митрополита Владимира Сабодана, 2б, включает в себя и целую эпоху еще советского времени, и уже новую при независимой Украине. Сам скит, в силу своей значимости (его центральный храм построен из материала храма с. Троещина, который относится к XVIII в.) может и должен стать музеем, как символ сопротивления тоталитарному режиму. Одновременно он мог бы быть прекрасным просветительским и социальным центром – благо, что расположен в живописном районе Киева, на границе с частным сектором. Но его судьба может сложиться и по-другому: он может быть стёрт с лица земли, а на его месте вырастет очередной "аквариум" - некая коммерческая недвижимость, приносящая прибыль батюшке-бизнесмену. Ирония истории такова, что документ на создание Свято-Духовского скита подписывал митрополит, предстоятель Церкви, имя которого носит сегодня эта улица. Но давайте обо всем по порядку.

Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах

14 09 2020   Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия Публікації, Історія

Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах

Афанасий Гассиев известен как первый осетинский философ-гуманист, лингвист-полиглот1, передовой деятель осетинской интеллигенции XIX в., времени становления осетинской науки, отдельных ее отраслей, — философии, истории, богословия, лингвистики, религиоведения, этнографии, педагогики, — в которых ученый оставил заметный след.

Успение Приснодевы: Теология праздника

29 08 2020   Архимандрит Феогност (Пушков), кандидат богословия Публікації, Богослов'я, Історія

Успение Приснодевы: Теология праздника

Можно без всякого сомнения сказать, что праздник Успения Богородицы один из самых «запутанных» в православном литургическом предании не только касательно исторической составляющей, но и в своей теологии. У нас отсутствует исторический (в прямом смысле слова) нарратив о кончине Пречистой Девы, а то, что мы имеем – это мидраш [1]. Мидраш – это не рассказ, а сложное литературное произведение, где историческое событие и его теологическое толкование переплетено поэтической вязью в виде «рассказа». Больше всего сюда подходит слово «быль» или «былина». В мидраше практически невозможно отделить ту грань, где рассказ о событии переходит в аллегорию.

Виновно ли христианство в антисемитизме?

30 06 2020   Архимандрит Феогност (Пушков) Публікації, Історія

Виновно ли христианство в антисемитизме?

До сих пор разные популярные авторы и издательства распространяют миф о том, что христианство породило (или, как минимум, "взяло на вооружение") антисемитизм. К сожалению, многие христианские богословы сами проглатывают эту ложь о христианстве, спеша «замолить» вымышленные «грехи» Церкви. Хотя современные адекватные ученые признают: «Хорошо известно, что античный антисемитизм и христианский антииудаизм отличны друг от друга» (Лунева 2017, 29). Ниже – краткий экскурс в историю с фактологией.

Семінаристський детектив

28 05 2020   Денис Т. Публікації, Історія

Семінаристський детектив

«Пильно стережіться фарисейської закваски» (Мр 8,15)

Між «праведниками» і «грішниками». Спогади колишнього семінариста

15 04 2020   Денис Т., випуск Київської духовної семінарії 2006 року Публікації, Історія

Між «праведниками» і «грішниками». Спогади колишнього семінариста

«Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них» (Мф. 18,20).

Украина и церковь в книге о. Андрея Кураева «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины»

21 02 2020   Денис Таргонский Публікації, Рецензії, Історія

Украина и церковь в книге о. Андрея Кураева «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины»

Московский протодиакон Андрей Кураев недавно анонсировал выход в свет своей новой книги — «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины». Мне удалось стать одним из первых ее читателей. Возможно, первым в Украине. Поэтому, как непосредственный свидетель процесса, о котором пишет отец Андрей, поделюсь самым общим впечатлением о книге.

Самозваний «єпископ» Вікентій Чекалін і його участь у перших хіротоніях УАПЦ у березні 1990 р. Частина ІІІ

15 01 2020   Сергій Шумило Публікації, Історія

Самозваний «єпископ» Вікентій Чекалін і його участь у перших хіротоніях УАПЦ у березні 1990 р. Частина ІІІ

В Австралії довгий час Вінсент Берг (тепер таке ім’я Віктора-Вікентія Чекаліна) представляв себе «жертвою репресивної політики в СРСР», «єпископом англіканської церкви» і навіть «психіатром секретної школи КДБ». Надав австралійській владі підроблені документи про наявність медичної освіти, що дозволило йому влаштуватися на роботу в якості психіатра в медичних установах Квінсленда з 1999 по 2003 рр. Пізніше проходив по кримінальній справі про сексуальне насильство щодо неповнолітніх пацієнтів.

Самозваний «єпископ» Вікентій Чекалін і його участь у перших хіротоніях УАПЦ у березні 1990 р. Частина ІІ

15 01 2020   Сергій Шумило Публікації, Історія

Самозваний «єпископ» Вікентій Чекалін і його участь у перших хіротоніях УАПЦ у березні 1990 р. Частина ІІ

У цій історії дивує те, що якщо ті, хто підписали цей документ дійсно дали клятву тримати ім’я «архієпископа Варлаама» в таємниці до його смерті, то чому вони цей факт засвідчили лише через чотири роки після того, як той помер, а не одразу після його смерті у вересні 1990 р., коли в УАПЦ вибухнув гучний скандал через самозванство Чекаліна та його участі у неканонічних хіротоніях ієрархії УАПЦ. Досить дивним виглядає і те, що документ було нібито складено за тиждень до смерті Іоанна Боднарчука, яка послідувала 9 листопада 1994 р., однак на самому документі стоїть підпис ще й митрофорного протоієрея Мирона Сас-Жураковского, датована «15 серпня 1995 р.», тобто за дев’ять місяців потому як Боднарчук помер. У зв’язку з цим залишається під питанням, чи дійсно Іоанн поставив свій підпис під цим документом за тиждень до смерті, або ж він був поставлений замість нього пізніше? Тим більше, що в попередніх своїх заявах 1992 р. він запевняв, що першу хіротонію УАПЦ вони здійснювали удвох з Чекаліним.

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.



Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4