16 12 2021 Микола Крокош
Екуменічне пробудження УГКЦ? (Закінчення)
Закінчення. Початок див. тут
У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь
16 12 2021 Микола Крокош
“І не вливають вина молодого в старі бурдюки, а то бурдюки розірвуться, і вино розіллється, і бурдюки пропадуть; а вливають вино молоде до нових бурдюків, і одне й друге збережено буде” (Мт 9,19)
8 07 2021 Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos)
Див. попередні частини:
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина I
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина ІІ
8 07 2021 Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos)
Див. попередні частини:
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина I
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина ІІ
3 07 2021 Архимандрит Феогност Пушков
Недавно в СМИ выплеснули текст официально принятого 12 мая 2021 г. Синодом УПЦ МП акафиста пред Луганской иконой Пресвятой Богородицы [1]. Но мало кто знает, что этот текст вызвал бурное негодование как правящего Луганского архиерея (скоропостижно скончавшегося 18 июня митрополита Митрофана), так и всего епархиального совета.
3 07 2021 Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos)
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина I
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина ІІ
3 07 2021 Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos)
Продовження. Початок див. тут
29 03 2021 Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos)
Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Його спільне офіційне визнання Восьмим Святим Вселенським Собором з боку Римо-Католицької і Православної Церков
29 08 2020 Архимандрит Феогност (Пушков), кандидат богословия
Можно без всякого сомнения сказать, что праздник Успения Богородицы один из самых «запутанных» в православном литургическом предании не только касательно исторической составляющей, но и в своей теологии. У нас отсутствует исторический (в прямом смысле слова) нарратив о кончине Пречистой Девы, а то, что мы имеем – это мидраш [1]. Мидраш – это не рассказ, а сложное литературное произведение, где историческое событие и его теологическое толкование переплетено поэтической вязью в виде «рассказа». Больше всего сюда подходит слово «быль» или «былина». В мидраше практически невозможно отделить ту грань, где рассказ о событии переходит в аллегорию.
19 12 2019 Иеромонах Никита Пантократорский
Как монах Святой Горы и в связи с несением послушания гостиничного (в архондарике) в монастыре Пантократор на протяжении нескольких лет, очень часто я контактирую с русскими и украинскими паломниками. Тема, которая занимает последний год этих паломников – ситуация в Украинской Церкви. Вопросы, которые задают все, те же самые, которые поступают из лживых новостей и определенных дезинформирующих страниц в интернете или журналистских кругов. Очень легко можно заметить вред, который они вызывают. Также они несут большую ответственность, ибо вместо того чтобы помочь, усугубляют конфликт и озлобляют читателей. Хотел бы ответить на эти привычные вопросы.
6 11 2019
Продовження розмови Кирила Караченцева, ведучого програми "Ultima cena" на каналі "Ісландія", та Юрія Чорноморця, професора Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктора філософських наук, про новітню теологію. Початок розмови див. у перередній публікації «Чим займається новітня теологія?».
6 11 2019
25 жовтня 2019 р. на українському каналі "Ісландія" в програмі "Ultima cena", яка присвячена релігіям у сучасному світі, відбулася розмова Кирила Караченцева, ведучого програми, і Юрія Чорноморця, професора Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктора філософських наук, про новітню теологію; про те, чим вона займається; про актуальні проблеми сучасних теологічних досліджень; про те, як теологія існує в Україні; про можливі перспективи її розвитку. Пропонуємо текстовий варіант розмови.
28 08 2019 Володимир Волковський
Як називається справа, яка є водночас епохальною, культуровизначальною, але кожен, хто візьметься за неї, одразу натикається на критику з усіх боків? Це – переклад Біблії українською мовою. Про стан справ із перекладами Біблії та можливість нового видання Біблії українською ми говорили 27 серпня 2019 р. на першому засіданні перекладацької ініціативи «Біблія українською». Головне завдання цього зібрання – виявлення кола зацікавлених перекладачів-бібліїстів і обговорення організаційних, методологічних та інших питань.
12 08 2019 Володимир Волковський
8 серпня 2019 р. в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ відбулося чергове робоче засідання науково-методологічного семінару «Принципи та підходи у перекладі богослужбових текстів українською мовою» Українського літургічного товариства. Попереднє засідання семінару відбулося 17 липня, на ньому обговорено перші завдання Товариства. А 8 серпня було обговорено удосконалення перекладу типового молебня на тему екології, захисту природи українською і церковнослов'янською мовами та особливості редакції Київського ізводу церковнослов'янської мови.
12 08 2019 Віталій Хромець
У секулярному суспільстві ще існують стійкі стереотипи про богословську освіту, що це атавізм та пережиток. Натомість богослов’я продовжує відігравати важливу роль у самоусвідомленні Церкви. Якою і для кого має бути сучасна богословська освіта? Про це — бесіда з відомим українським православним богословом, професором Університету Лойоли Мерімаунт (Лос-Анджелес), архімандритом Кирилом (Говоруном).
25 07 2019 Володимир Волковський
Робота науково-методологічного семінару «Принципи та підходи у перекладі богослужбових текстів українською мовою» продовжується. 17 липня 2019 р. в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України відбулось робоче засідання перекладацької ініціативної групи за результатами першого семінару, який відбувся 24 червня. Засідання ініціював і забезпечив Несторівський центр, науково-просвітницька громадська організація.
18 07 2019
30 червня - 14 липня 2019 року у Волоській академії богословських студій (Греція), одному з флагманів сучасної православної освіти, було проведено літню школу для духовенства і мирян-богословів Православної Церкви Україні. Студенти і викладачі богословських шкіл України за сприяння авторитетних богословів з різних Помісних Православних Церков вивчали богослов’я у Греції та були прийняті Вселенським Патріархом. Подібні богословські події будуть регулярними і стануть серйозним поштовхом для інтеграції духовної освіти України в освітній простір вселенської Церкви.
18 07 2019 Ніколаос Аспруліс
30 червня - 14 липня 2019 року група студентів духовних академій Православної Церкви України взяла участь у двотижневій програмі навчання Академії богословських студій в місті Волос (Греція). Волоська академія відома як дослідницький центр, який запроваджує інноваційні підходи у світовій богословській освіті. Для знайомства українських читачів з цим богословським закладом пропонуємо доповідь Ніколаоса Аспруліса (Nikolaos Asproulis), заступника директора цієї Академії та співробітника журнала "Theologia", прочитану на конференції "Теологічна освіта в Білорусі і країнах Європи в контексті забезпечення свободи віросповідання", яка відбулася в Мінську 21-22 листопада 2014 року за участю представників наукових і духовних установ Болгарії, Білорусі, Греції, України, Литви, Польщі, Росії, зокрема РПЦ.
11 07 2019 Тетяна Левченко, кандидат філософських наук
Аналіз розвитку богословської думки в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова в області підготовки кадрів вищої кваліфікації
23 05 2019 Бесідував Віталій Хромець
В межах програми “Наша освіта”, яка виходить на "Світлому Радіо “Емануїл” (Київ) у партнерстві з Несторівським центром, до студії запрошують гостей для розмови про освіту, про її сутність, тенденції та головні виклики в освітній сфері в Україні та загалом у світі. Ведучий програми - директор Несторівського центру, кандидат філософських наук Віталій Хромець. 14 травня 2019 року гостем програми став Віктор Шевчук, декан Київської богословської семінарії “Благодать та Істина” при Всеукраїнському Союзі церков християн віри євангельської п'ятидесятників. В програмі говорили про біблійне розуміння освіти. У текстовому варіанті інтерв’ю пропонуємо цікаві моменти, які пролунали у першому випуску програми “Наша освіта”.
20 03 2019 Микола Крокош
Як показують вищенаведені висловлювання представників різних українських Церков, в них наразі ще немає навіть правильного розуміння екуменізму як процесу віднайдення первісної єдності Церкви, тобто вони перебувають на початковій стадії практичного «діалогу любові», тоді як на вселенському рівні католики і православні вже досягли стадію інтенсивного богословського «діалогу істини» – найкращі богослови обох Церков уже зараз дискутують про ті пункти віровчення, з’ясування яких є необхідним для відновлення євхаристійного сопричастя.
19 03 2019 Микола Крокош
Якщо ПЦУ розуміє себе як Церква-спадкоємниця древньої Київської митрополії, то вона повинна перестати бачити в УГКЦ втрачену назавжди частину Римо-Католицької Церкви, натомість намагатися вбачати у ній тимчасово відокремлену блудну дочку православної Київської митрополії, що за певних умов може повернутися до Церкви-матері – Київської Церкви (ПЦУ).
15 03 2019 Микола Крокош
Тут потрібно взяти до уваги різне значення уній, яке їм надавали обидві сторони підписання.
15 03 2019 Микола Крокош
Спрощено можна сказати, що Константинополь все більше зближується з католицькою еклезіологією, тоді як Москва все більше сповідує протестантську еклезіологію. Всі інші православні Церкви перебувають між цими двома полюсами, ближче чи далі від одного з них.
Портал «Релігія в Україні» припиняє роботу на період воєнних дій
Всеукраїнська Рада церков закликає українців і світ зупинити наступ агресора на Україну
Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти України та закликав дати відсіч ворогу
Глава УГКЦ закликав українців на захист від російського агресора
Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити братовбивчу війну»
Глава ПЦУ звершив панахиду за княгинями та князями і правителів Київської держави
У Полтаві з ініціативи волонтерів УГКЦ придбали позашляховик для українських військових
«Місія Авраама» продовжує театральної постановки в містах України
Греко-католики організували чергову реабілітацію для військових АТО/ООС та їхніх сімей
Інститут модернізації змісту освіти МОН та Міжнародний інститут афонської спадщини співпрацюватимуть
Через ситуацію в Україні папа Франциск проголосив день посту в намірі миру
Православный богослов побачив багато спільного у промовах Гітлера 1938 року та Путіна 2022-го
Глава УГКЦ: «Крок президента РФ створив можливості для нової хвилі збройної агресії»
Рада церков закликає Путіна «зупинити багаття війни... бо це у Ваших силах»
Глава УПЦ (МП) закликає не допустити нової війни
В УПЦ (МП) провели семінар по роботі з людьми з порушеннями слуху
Принципиальность и гибкость в раннехристианской Традиции
Архимандрит Феогност Пушков, кандидат богословия
Практика порозуміння в Україні. Що можуть запропонувати церкви?
Сергій Штейніков
Голокост і Свідки Єгови: пам'ять, гідність, справедливість
Юлія Мельничук
«Пингвины» современного воспитания – от нецерковного до монастырского
Сергей Штефановский
Екуменічне пробудження УГКЦ? (Закінчення)
Микола Крокош
Александр Лукашенко: "Беларусь станет образцовой стран...
JXrumerH
JXrumerH написал:
Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...
Onufriy
Onufriy написал:
Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...
Onufriy
Onufriy написал:
Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...
dutchak1
dutchak1 написал:
Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...
dutchak1
dutchak1 написал:
Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...
dutchak1
dutchak1 написал:
Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".
О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...
dutchak1
dutchak1 написал:
Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁
О, сколько нам открытий чюдных,
Готовят просвещенья дух...
Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...
dutchak1
dutchak1 написал:
Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...
adminos
adminos написал:
Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...
dutchak1
dutchak1 написал:
Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...
dutchak1
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.
Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору
dutchak1
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”
При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
MichaelWeP написал: