Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Аналітика

13 03 2024 Публікації, Аналітика

Як будуть забороняти «Російську церкву». Частина ІІ. Афілійованість

Закон пропонується доповнити статею 51, в якій детально розписується механізм виявлення афілійованості РО з РПЦ. Судячи з тексту, фактично мова йде про ланцюгову афілійованість. 

9 03 2024 Публікації, Аналітика

Як будуть "забороняти РПЦ": коментар до законопроекту № 8371. Частина 1

"Релігія в Україні" аналізує текст законопроекту № 8371 щодо діяльності релігійних організацій в умовах російської агресії проти України

7 03 2024 Публікації, Аналітика

Критика невдячності. Частина 1. Борг чи Дар?

В щасливі довоєнні роки тема вдячності майже не виходила за межі психологічного ґетто. Але з початку війни, а особливо з 2022 р. вчора інтимна сфера стала різко сферою дуже політичною. І як в деструктивних стосунках, тема вдячності моментально замінилась темою невдячності. 

2 03 2024 Публікації, Аналітика

Румунська церква йде в наступ на Україну

Україна, обтяжена війною з Росією, не звернула увагу на практично відверту підготовку РумПЦ до анексії румуномовних парафій УПЦ. До «наступу на схід» давно готувалась громадська думка, обережно промацувались юридичні можливості, ретельно підбирався політичний момент і відслідковувалась церковна динаміка

27 02 2024 Публікації, Аналітика

Харківська правозахисна група: Катування священників, знищення храмів

Це лише частина із сотень злочинів Росії проти церков під час війни в Україні.

24 02 2024 Публікації, Аналітика

Друга річниця війни: європейські християни виступають за збройну допомогу Євросоюзу для України

«Якщо кордони будуть поставлені під сумнів, то вся концепція післявоєнної Європи та демократії як такої буде зруйнована». «Мир за будь-яку ціну справді матиме фатальні наслідки». «Так, я виступаю за військову підтримку України. Не можна дозволити деспоту Путіну виграти цю війну, і він повинен понести відповідальність»

Конфлікт православних церков в Україні: подолати не можна імітувати

18 02 2024 Публікації, Аналітика

Конфлікт православних церков в Україні: подолати не можна імітувати


«Дім, побудований на піску» завжди боїться води. Але мешканці можуть перейти на камінь. Допомогти їм у цьому – наша свята задача. Саме тому не можна не вітати будь-які процеси і проекти цього діалогу

10 02 2024 Публікації, Аналітика

Російські святі в українському іконостасі: Андрій Боголюбський, Олександр Невський та Іона Московський

Для кожної Церкви друзями є шановані нею святі. Але, на жаль, деякі «дружби» при найближчому розгляді виявляються всього лише зразками патологічної співзалежності. Такими є виразно політичні культи, здавна нав’язані Москвою своїм колишнім провінціям

10 02 2024 Публікації, Аналітика

В тенетах громадянської релігії: що сказав Путін в інтерв'ю Такеру Карлсону

Путін намагається виправдати нецерковність росіян, які не квапляться ходити до церкви навіть на великі свята, і його власну нецерковність, яка в його уяві тотожна з екзальтованим биттям голови о підлогу

Вітхі міхи українського православ’я - 2024: точка неповернення, глухий кут чи світло в кінці тунелю?

1 02 2024   Тетяна Деркач Публікації, Аналітика

Вітхі міхи українського православ’я - 2024: точка неповернення, глухий кут чи світло в кінці тунелю?


Здається, після 2019 року, коли українські віруючі отримали Томос про автокефалію, питання канонічності УПЦ КП та УАПЦ було закрите. І багато хто очікував переговорів між новою автокефальною ПЦУ та УПЦ в єдності з РПЦ. Але не так сталося як гадалося: кожна церква почала посиленими темпами обносити мурами свою ідентичність за принципом «свій-чужий».

 

 

Практика порозуміння в Україні. Що можуть запропонувати церкви?

31 01 2022   Сергій Штейніков Публікації, Аналітика

Практика порозуміння в Україні. Що можуть запропонувати церкви?

В Україні майже рік активно розвивається миротворчий проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства». Він об’єднує провідних релігійних і громадських діячів, експертів, посадовців, які намагаються знаходити точки дотику суспільних думок і формувати консенсус на тлі триваючого конфлікту на Сході України.

Протягом 2021-го і початку 2022 років ініціатори проєкту – а це Німецько-українсько-білоруське товариство «Європа без кордонів» (Віттен, Німеччина), Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості (Київ), Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера» (Київ), Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» (Україна) – провели серію заходів, огляд яких і найбільш значущі тези пропонує портал «Релігія в Україні».

Каноническая ничтожность решений Синода РПЦ по клирикам и приходам Александрийского Патриархата

9 11 2021   Архимандрит Феогност (Пушков), священник Луганской епархии УПЦ (МП), кандидат богословия Публікації, Аналітика, Історія

Каноническая ничтожность решений Синода РПЦ по клирикам и приходам Александрийского Патриархата

Признаком здоровья человеческого общества является умение членов общества адекватно рефлексовать на критику тех или иных массовых тенденций. Если критик и масса слышат друг друга – это нормально. Но если в ответ на критику следует массовый психоз или агрессия, то перед нами безусловно нездоровая среда. В современном мире все меньше и меньше диалога между разными группами, слоями общества. Люди теряют умение слушать друг друга. И эта болезнь переходит и в церковную среду. Главы Поместных Церквей демонстрируют «позу глухаря», токующего свою песню. И глава Московского Патриархата в этом «хоре глухарей» занимает видное место.

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа  для об’єднання розділених християн. Частина І

29 03 2021   Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos) Публікації, Богослов'я, Аналітика, Історія

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина І

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Його спільне офіційне визнання Восьмим Святим Вселенським Собором з боку Римо-Католицької і Православної Церков

Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки

13 01 2021   Ієромонах Микита Пантократорський Публікації, Аналітика, Історія

Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки

Один із доказів, який сьогодні Церква Росії використовує для ствердження того, що Церква України входила до її юрисдикції, починаючи з XVII ст. і далі [впродовж наступних століть], є саме всеправославна церковна свідомість. Згідно з нею, всі ці роки загальноприйнятим було [уявлення], це стосувалося навіть Вселенської Патріархії, що Україна належить до юрисдикції Патріархату Росії. Однак це неправда. Історія та церковні акти нам свідчать про інше.

Грані, переклади та догми

22 06 2020   Анатолій Хільченко, священник Публікації, Аналітика

Грані, переклади та догми

Про племена та «ядерну фізику»

Практичне випробування релігійної біоетики в умовах коронавірусу

12 05 2020   Юрій Чорноморець, Світлана Шкіль Публікації, Аналітика

Практичне випробування релігійної біоетики в умовах коронавірусу

На тему «релігія і медицина» було написано безліч праць, в яких підкреслювалося значення біоетики як особливої дисципліни, наводилися приклади успішного застосування релігійних цінностей як цілому, так і у житті окремих видатних медиків, які водночас були релігійними діячами. Разом із тим, великим випробуванням для релігійної свідомості стала остання епідемія коронавірусу, яка продемонструвала різноманітну реакцію релігійного середовища на практичні виклики, показала деякі суттєві недоліки у легітимації біоетики у самих релігійних колах.

Адвентисты и военная служба

26 02 2020   Максим Балаклицкий Публікації, Аналітика

Адвентисты и военная служба

«Если все станут такими, как ты, — кто будет родину защищать?». Этот вопрос выражал главную претензию к моей вере со стороны «неверующих» мужчин. Отказ от алкоголя и работы по субботам не волновал их так, как моя вера в то, что Иисус запретил Своим ученикам участвовать в актах насилия, в том числе военного. Какова позиция Церкви адвентистов седьмого дня относительно военной службы? Это не так легко определить.

Простые мысли афонского монаха о ситуации в Украинской Церкви

19 12 2019   Иеромонах Никита Пантократорский Публікації, Богослов'я, Аналітика

Простые мысли афонского монаха о ситуации в Украинской Церкви

Как монах Святой Горы и в связи с несением послушания гостиничного (в архондарике) в монастыре Пантократор на протяжении нескольких лет, очень часто я контактирую с русскими и украинскими паломниками. Тема, которая занимает последний год этих паломников – ситуация в Украинской Церкви. Вопросы, которые задают все, те же самые, которые поступают из лживых новостей и определенных дезинформирующих страниц в интернете или журналистских кругов. Очень легко можно заметить вред, который они вызывают. Также они несут большую ответственность, ибо вместо того чтобы помочь, усугубляют конфликт и озлобляют читателей. Хотел бы ответить на эти привычные вопросы.

«На богословському рівні католицизм, православ

6 11 2019 Публікації, Інтерв'ю, Богослов'я, Аналітика, Історія

«На богословському рівні католицизм, православ'я і протестантизм дуже зблизилися». Актуальна розмова про розвиток богослов'я в Україні та світі

Продовження розмови Кирила Караченцева, ведучого програми "Ultima cena" на каналі "Ісландія", та Юрія Чорноморця, професора Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктора філософських наук, про новітню теологію. Початок розмови див. у перередній публікації «Чим займається новітня теологія?».

«Чим займається новітня теологія?». Актуальна розмова про розвиток богослов

6 11 2019 Публікації, Інтерв'ю, Богослов'я, Аналітика, Історія

«Чим займається новітня теологія?». Актуальна розмова про розвиток богослов'я в Україні та світі

25 жовтня 2019 р. на українському каналі "Ісландія" в програмі "Ultima cena", яка присвячена релігіям у сучасному світі, відбулася розмова Кирила Караченцева, ведучого програми, і Юрія Чорноморця, професора Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктора філософських наук, про новітню теологію; про те, чим вона займається; про актуальні проблеми сучасних теологічних досліджень; про те, як теологія існує в Україні; про можливі перспективи її розвитку. Пропонуємо текстовий варіант розмови.

Моралістський інтернаціонал. Роль російських православних діячів у транснаціональній мережі моральних консерваторів

29 10 2019   Крістіна Штьокль Публікації, Аналітика, Історія

Моралістський інтернаціонал. Роль російських православних діячів у транснаціональній мережі моральних консерваторів

Австрійська соціологиня, дослідниця постсекулярних конфліктів, авторка декількох книг про Російську Православну Церкву Крістіна Штьокль презентувала проміжні результати свого нового дослідження на семінарі в Києві, організованому 23 вересня 2019 року Інститутом історії Церкви та Київським центром Українського католицького університету (УКУ).

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

При участии «Кремлевской ...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Александр Лукашенко: "Бе...

JXrumerH

JXrumerH написал:

The nice answer!

Глава УПЦ (МП) закликав П...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платя...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.